Відбулось засідання постійної комісії з питань земельних відносин Павлівської сільської ради

26.03.2021 15:18

25 березня 2021 року відбулось засідання постійної комісії з питань земельних відносин Павлівської сільської ради, на яком були  розглянуті  чотири  питання: 1. Про затвердження проектів  землеустрою  щодо виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства  в селах Василівка та Нові Каплани. 2.Про затвердження проектів  землеустрою  щодо виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства в селах Вознесенка Перша  та Вишняки. 3. Про виконання рішення Павлівської сільської ради сьомого скликання щодо розподілу земель комунальної власності. 4. Про вирішення земельних питань в селі Долинівка.

По першому питанню було розглянуто 214 заяв громадян про затвердження технічної документації . Прийнято рішення рекомендувати   депутатам на наступному пленарному засіданні  сесії сільської ради  затвердити  технічну  документацію для всіх заявників,  крім чотирьох  громадян. Даним громадянам земельні ділянки були наданні з земель державної власності , яка ще не передана  до комунальної власності  громади.   Їм надана  рекомендація  звернутись до Держгеокадастру в  Одеській області.

По другому питанню розглянуто 46 заяв, рішення з яких  рекомендовано прийняти  на черговій сесії сільської ради.

Для розгляду третього питання  були запрошені  депутати  села Павлівка.  Сільським  головою  Романовим О.В. запропоновано   комісії вирішити  відповідно до  своїх повноважень  питання  реалізації розподілу  земель  комунальної  власності  сільськогосподарського призначення  на території   Павлівської сільської ради в колишніх межах.   Відповідно до  рішення  від   14 листопада  2019 року № 475-VІІ «Про розподіл земель комунальної  власності  сільськогосподарського призначення, розташованих на території  Павлівської сільської ради ( за межами населенного  пункту), мешканцям с.Павлівка -  власникам земельних паїв додатково виділено  по 0,8 га пасовищ, учасникам  АТО  - по 2 га пасовищ, учасникам бойових дій – по 1га пасовищ, працівникам  соціальної  сфери – по 0,5 га. Мешканцям села Павлівка дані земельні ділянки були виділені для ведення особистого селянського господарства. Рішення  на даний час не виконано , тому що :

а) наявна площа не забезпечує кількість поданих заяв (наявна площа – 807 га,   подано заяв на площу 1177 га);

б)  із наявної площі 242 га  пасовищ фактично можливе використання для сільськогосподарського  виробництва  біля 30% цих площ.

Решта площі,  565 га  пасовищ,  це  пагорб  біля села Павлівка та солонець вздовж річки  Когильник .  Тобто,  тільки 30% потенціальних майбутніх власників зможуть обробляти дані земельні ділянки.  Окрім цього,  необхідно  знайти  вирішення  основного питання -  забезпечення  рівних  умов для  усіх  заявників. А що буде  з майбутньою  молоддю , яка не має землі для ведення особистого селянського господарства та проживає в селі?  Взагалі, чи  потрібно розорювати пасовища?

Були розглянуті  різні варіанти, але остаточного рішення не прийнято. Вирішено у двохтижневий термін повторно зібратись та спробувати  знайти відповіді на  порушені питання.

По четвертому питанню сільським  головою запропоновано  провести інвентаризацію сільськогосподарських земель в селі Долинівка. За даними  виконавчого комітету сільської ради на території колишньої Долинівської  сільської ради є в наявності сільськогосподарські угіддя  для ведення особистого селянського господарства.  Для мешканців села, які не мають особистого селянського господарства, запропоновано розглянути питання виділення земельних ділянок відповідно до діючого  законодавства.  Депутати одноголосно  підтримали дану  пропозицію.