из

Вихід

ПАВЛІВСЬКА ГРОМАДА
Одеська область, Болградський район


288.3 кв. км. - Площа ТГ

8 Населених пунктів

75.4 млн. - Бюджет ТГ на 2024 рік (з них 50.9 млн. - витрати на освіту)

5200 Населення

Новини громади

Як безхозність знищує село Зелена Балка

06.06.2022 16:47

Край географії, Богом забуте місце. Під цей опис підпадає село Зелена Балка, де практично не залишилось нікого. Колись, нещодавно, село славилося своїми досягненнями у племінній діяльності, а тепер воно «дихає наче востаннє». Проїхати вглиб населеного пункту зможе далеко не кожен позашляховик, а серед руїн із великої та знаменитої ферми у племінному господарстві проживають переважно пенсіонери.

Адже ще 30 років тому місцеві жителі згадують, що село розвивалось, у ньому були робочі місця. Уся молодь роз'їхалась у пошуках кращого життя та світлого майбутнього. Основним доходом селян є живність, яку вони вирощують на своїх подвір'ях.

Місцева влада бачить і реагує на проблеми місцевого населення, намагаючись допомогти в рамках своїх можливостей.

Землі села обробляються Облплемпідприємством. Поля перебувають у запустілому стані, у бур'яні із присутністю величезної кількості карантинної рослини амброзія. На додаток до цього, землі заражені заразіхою - паразитична рослина, яка в якості гомподаря використовує соняшник, харчуючись його коренями, що призводить до втрати врожаю, а відповідно прибутку з цих земель.

Така діяльність господарів цих земель завдає сильної шкоди людям, громаді та країні загалом. Щороку місцевий бюджет громади не отримує суттєвих податків із цих земель, що призводить до занепаду життя села Зелена Балка.

Павлівська сільська рада зробила акт обстеження та звернулася до Фонду державного майна України. Також звернулися до Державної екологічної інспекції, щоб вирішити цю проблему.

Таке ставлення до землі та людей з боку держпідприємства, м'яко кажучи, вражає. Місцева влада Павлівської громади та жителі села Зелена Балка отримали патову ситуацію: земля не обробляється, перетворюючись на пустир, бюджет громади не наповнюється, село поступово «згасає», а люди щодня будуть змушені дихати не свіжим повітрям, а амброзією.

Коментарі

Антонина.

06.06.22 22:18

Я люблю свой дом село. Но там делать нечего молодым семьям и нам пришлось выехать. Я очень хочу туда вернуться. Мы приезжаем туда на лето детям там нравиться.

Вера Омельян

06.06.22 21:21

Це дійсно так, колись село надихало на життя. Тепер воно геть занедбаному. Ґромада правильно робить, що не дає пропасти цему колись малевничому куточку.

Корисні посилання