из

Вихід

ПАВЛІВСЬКА ГРОМАДА
Одеська область, Болградський район


288.3 кв. км. - Площа ТГ

8 Населених пунктів

61 млн. - Бюджет ТГ на 2022 рік (з них 43 млн. - витрати на освіту)

5200 Населення

Загальні новини

Круглий стіл стосовно внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин

09.09.2022 11:55

08 вересня 2022 року в Арцизькій районній філії Одеського ОЦЗ головним державним інспектором з питань праці та заробітної плати управління з питань праці Головного управління Держпраці в Одеській області Леонідом Муратковим, проведено круглий стіл з представниками роботодавців Павлівської, Арцизької та Теплицької громад.

Метою зустрічі було обговорення змін у трудовому законодавстві України в умовах воєнного стану, так як 19 липня 2022 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин».

Воєнний стан кардинально вплинув на всі сфери життя українців, включно з трудовою діяльністю, тому інспектором Головного управління роз’яснено, а також проінформовано про наступні головні зміни:

  • доповнено перелік підстав припинення трудового договору (смерть роботодавця, смерть працівника, визнання його судом безвісно відсутнім або оголошення померлим, відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці поспіль);
  • визначений перелік випадків, у яких трудовий договір може бути розірваний з ініціативи роботодавця (крім підстав, передбачених статтею 40 КЗпПУ), доповнено пунктом 6: неможливість забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій;
  • тривалість робочого часу у період дії воєнного стану може бути збільшена до 60 годин на тиждень лише для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури;
  • в період дії воєнного стану тривалість щорічної основної відпустки роботодавець може обмежити 24 календарними днями. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, не використані дні переносяться на період після припинення або скасування воєнного стану;
  • працівники, які виїхали за межі України або внутрішньо переміщені особи, можуть піти у відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 90 календарних днів. При цьому час перебування у відпустці не входитиме до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

 Нові правила трудових відносин у період війни — це вкрай необхідні зміни для бізнесу, щоб втриматись на плаву та зберегти на майбутнє робочі місця. Працівники повинні це розуміти. Ці зміни набагато спрощують процедури та їх оформлення, без бюрократії та затягування строків. 

Україні потрібні підприємства, робочі місця та люди, які люблять та вміють працювати. Тому комунікація, підтримка та відповідальність роботодавця та працівника можуть подолати всі негаразди та утримати економіку України.

Відповідаючи на питання роботодавців, інспектор праці нагадує, що усі положення Кодексу законів про працю України, інших чинних законів, які не суперечать прийнятому Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» і не призупиняють свою дію, продовжують бути чинними.

Також було доведено до присутніх, що у разі потреби та бажання вони можуть звернутися у зручний спосіб до Головного управління (Управління) Держпраці у Одеській області, це може бути особисте звернення, в тому числі телефоном, електронне звернення або заявка, залишена у спеціальній формі на інформаційному порталі pratsia.in.ua. При формуванні запиту бажано сформулювати перелік питань, з яких вони потребують консультації.

 

 

Коментарі

Немає нових коментарів

Корисні посилання