СІМЕЙНІ ФОРМИ ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ

31.05.2023 10:15

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.

Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є усиновлення, опіка, піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини.

ОПІКА ТА ПІКЛУВАННЯ

Опіка, піклування встановлюються для виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав, при прийнятті рішення про відібрання в них дитини і передачу її під опіку, хвороби батьків чи інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів таких дітей.

Опіка встановлюється над дітьми, які не досягли 14-ти років і залишилися без батьківського піклування. Піклування – над неповнолітніми з 14 до 18 років. В нашій громаді під опіку/піклування влаштовано 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

На даний момент в Павлівській громаді проводиться робота зі створення двох прийомних сімей.

Якщо у Вас є бажання мати велику родину і подарувати сімейну турботу дитині, звертайтесь до служби у справах дітей Павлівської сільської ради.